Delovna terapija
Krepitev v vsakdanjem življenju

Delovna terapija je zelo dragocena, saj se osebi priznajo vse njene sposobnosti (telesne, čustvene, duševne in socialne) predvsem pa se okrepijo tiste osebe, ki so potrebne podpore.

Delovna terapija

se ukvarja z osnovnimi telesnimi, duševnimi in socialnimi potrebami ljudi v njihovem vsakdanjem življenju. Prvi korak je podroben anamnestični pogovor, ki mu sledi usmerjena ocena. Na koncu se izvajajo ustrezne terapevtske metode in ukrepi. Izgubljene sposobnosti se ponovno naučijo, obstoječe pa se spodbujajo in ohranjajo. V primeru težav z aktivnostjo se ustrezne spretnosti razvijajo in krepijo skupaj.

Tri koraki do delovne terapije

zdravniška napotnica

odobritev zdravniške napotnice s strani bolniške blagajne oz. zdravstvene zavarovalnice (trenutno ni potrebno)

bolniška blagajna po vplačila računa vrne del stroškov

STORITVE

Storitve delovne terapije

Motorična funkcionalna obravnava

je specializirano za delovno terapijo zgornjih okončin. Uporablja se pri poškodbah mišično-skeletnega sistema, boleznih sklepov, kosti,...

Terapija miofascialnih sprožilnih točk

je umetnost prepoznavanja sprožilca bolečine (omejitev gibanja, izguba moči, vnetje, artroza ...) in njegove posebne obravnave z ...

Trening pozornosti in senzorična integracija

Trening zavedanja je priznana metoda za podporo pri zdravljenju različnih bolezni. Osredotočanje na trenutek lahko zmanjša stres in z njim povezane ...

Motorično funkcionalno zdravljenje

je specializirano za delovno terapijo zgornjih okončin. Uporablja se pri poškodbah mišično-skeletnega sistema, boleznih sklepov, kosti, vezivnega tkiva in mišic (npr. osteoporoza, mišična distrofija, sindrom karpalnega kanala itd.) ter pri vnetnih in degenerativnih boleznih sklepov (npr. burzitis v rami, revmatizem in osteoartritis) in boleznih hrbtenice.

Cilji

  • mobilizacija sklepov
  • pozitivni učinki na mišice, vezivno tkivo in žilni sistem
  • krepitev in mobilizacija fine in grobe motorike
  • terapija senzomotoričnih spretnosti (gibljivost, koordinacija, zavedanje telesa, vzdržljivost)
  • lajšanje bolečin
  • Termično zdravljenje (toplota, mraz)
  • redukcija opeklin, oteklin in nabreklin

Terapija miofascialnih sprožilnih točk

(zgornje okončine)

je umetnost prepoznavanja sprožilca bolečine (omejitev gibanja, izguba moči, vnetje, artroza …) in njegove posebne obravnave z uporabo akupresure in raztezanja fascije.

Trening pozornosti in senzorična integracija

Trening zavedanja je priznana metoda za podporo pri zdravljenju različnih bolezni. Osredotočanje na trenutek lahko zmanjša stres in z njim povezane simptome, kot so nespečnost, nemir ali izguba koncentracije. Koristi lahko tudi ljudem z depresijo, izgorelostjo, anksioznostjo, težavami z zaznavanjem, otrokom z ADHD in motnjami koncentracije. Trening čuječnosti dopolnjujejo meditacija, vaje za zaznavanje in vaje za senzomotorično integracijo, s čimer se krepita samospoštovanje in samosprejemanje.

Dodatne kvalifikacije